Haber

ERÜ Hastanelerinde “Dünya KOAH Günü” etkinliği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimliği’nin katkılarıyla, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Türk Toraks Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında Gevher Nesibe Hastanesi girişine stant kuruldu. . Burada hasta ve yakınlarına bilgi verildi, broşürler dağıtıldı ve ücretsiz Solunum Fonksiyon Testi (SFT) yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da Prof. Dr.’yi ziyaret etti. İnci Gülmez’den KOAH faaliyeti hakkında bilgi aldı.

15 Kasım Dünya KOAH Günü etkinliği hakkında bilgi veren Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İnci Gülmez, Dünya KOAH Günü’nün bu yılki temasının ‘Havamızı Koruyalım, KOAH’sız Yaşayalım’ olarak belirlendiğini söyledi. iklim değişikliği ve etkileri anlatılarak temiz hava ve akciğer sağlığının öneminin vurgulanması amaçlandı.

Prof. Dr. İnci Gülmez, Akciğerleri sağlıklı tutmak ve sağlıklı nefes almak için; Tütün ve tütün ürünlerini kullanmamanız, soluduğunuz havayı temiz tutmanız, düzenli ve tutarlı beslenmeniz, düzenli egzersiz yapmanız, yaş grubunuza uygun aşıları yaptırmanız, iklim değişikliğine duyarsız kalmamanız gerektiğini belirtti.

haber-eruh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu