Haber

New York’ta 11 Eylül saldırılarının kurbanları anıldı

– 11 Eylül saldırılarının kurbanları New York’ta düzenlenen törenle anıldı

NEW YORK – ABD’nin New York kentinde 11 Eylül 2001’de İkiz Kuleler’e düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler, yıkılan İkiz Kuleler’in yerine inşa edilen anıt parkta anıldı.

ABD’de 11 Eylül 2001’de New York’taki İkiz Kuleler ve ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) binasına düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybedenler bu yıl da unutulmadı. New York’ta yıkılan İkiz Kuleler’in yerine inşa edilen anıt parkta düzenlenen törende, saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri yakınları tarafından tek tek okunarak, saygı duruşunda bulunuldu. kimler hayatını kaybetti. Törene ABD Lideri Joe Biden katılmazken, ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris, New York Belediye Başkanı Eric Adams ve New York Valisi Kathy Hochul gibi üst düzey isimler hazır bulundu.

11 Eylül saldırıları

Terör örgütü El-Basis’in lideri Usame bin Ladin’in 11 Eylül 2001’de planladığı saldırılarda Newark, Boston ve Washington’dan kalkan, San Francisco ve Los Angeles’a giden 4 yolcu uçağı teröristler tarafından kaçırıldı. Kaçırılan uçaklardan biri yerel saatle 08.46’da İkiz Kuleler’in kuzey kulesine, ikinci uçak ise yerel saatle 09.03’te güney kulesine çarptı.

İkiz Kuleler’e düzenlenen saldırıların ardından bir uçak daha ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) binasını hedef aldı. Kaçırılan son uçak Pensilvanya kırsalında F-16’lar tarafından düşürülmüştü.

New York, Washington ve Pensilvanya’daki saldırılarda 3 bine yakın kişi hayatını kaybederken, El Dustur’un elebaşı Usame Bin Ladin, 2011 yılında ABD’nin Pakistan’ın Abbottabad kentinde düzenlediği operasyonda, saldırıdan 10 yıl sonra öldürülmüştü. saldırılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu